:لینک اینستاگرام
    DR.hassanakbari
توجه: لطفا پس از پرکردن فرم ویزیت  اینترنتی(در قالب word)، مبلغ قابل  پرداخت را از طریق دستگاه خودپرداز واریز نموده و سپس کد تراکنش و چهار شماره آخر کارت عابربانک را به همراه فرم پرشده ویزیت اینترنتی به آدرس hmhakbary@gmail.com ایمیل نمایید.
 
 
مطالب جدید
 
جدید ترین پر بازدید ترین
 
لینک های مفید
  غلظت خون چرخه معیوب

نحوه مصرف مواد نسخه های درمانی

دنیای کوچک مویرگها و غلظت خون

چرا آرتروز مفصلی می گیریم؟

روغن های حیوانی بنزین سلولهای قلبی

چرا جوش می زنیم؟

من بیماری لوپوس دارم آیا درمان می شود ؟

چرا سرطان می گیریم؟

احتمال افزایش سکته قلبی برای افرادی که کار نامنظم دارند

میگرن و طب سنتی (Migraine )

غلظت خون چرخه معیوب

نحوه مصرف مواد نسخه های درمانی

در حالت بیماری ورزش کنیم یا نه؟

تمام کارهای سلولها توسط انرژی انجام می شود

چرا چربی خون، بالا می رود؟

چرا اضافه وزن داریم؟

چه می شود که ما M.S می گیریم ؟

انواع صبحانه های مقوی

پروپرانولول (ایندرال)

عوارض نورتریپتیلین؟

امپرازول(Omeprazole)

رانیتیدین برای سلولهای ناتوان معده چه می کند؟

تغذیه در دوران بارداری

شناخت عناصر و ارکان در طب سنتی

مثلث سلامت

گیاه باریجه

تاریخچه جراحی

دعوت به همکاری

مراقبت از پوست در فصل گرما

گیاهان خطرناک دوران بارداری

ورزش و باروری

چه غذاهایی باید بخوریم؟

لیست داروهای گیاهی مورد تایید طب اسلامی نیست

شربت‌های محلی جایگزین مناسبی برای آب سرد

طریقه مصرف گیاهان دارویی

گوشت گاو و مرغ نخورید

قره قوروت نخورید

طبع گرم دارید یا سرد؟

خطا در برداشت

سلول ها چگونه غذا را به انرژی تبدیل می کنند

آمار گیر سایت
افراد آنلاین 106
بازدید های امروز 1921
بازدید های دیروز 3669
بازدید های ماه گذشته 122355
تعداد کل بازدید های سایت 3996159
آدرس اینترنتی شما 174.142.22.18
 


گروه خبر >> عمومی تعداد بازدید : 11864


چرا سرطان می گیریم؟

 

سرطان در اثر خارج شدن سلول ها از روال عادی تقسیم و تکثیر شان بوجود می آید. در سرطان سلول ها قدرت تنظیم و متعادل سازی و حرکت و توقف منطقی تکثیر و تقسیم را از دست می دهند و به طور بی رویه شروع به ازدیاد افسار گسیخته می کنند.


 
کد خبر 93 تاریخ انتشار خبر : 18:43 1393/3/13
 


            

هوالشافی

چرا سرطان می گیریم؟

سرطان در اثر خارج شدن سلول ها از روال عادی تقسیم و تکثیر شان بوجود می آید. یعنی به عبارتی وقتی سلول ها به صورت یک سامانه بسیار پیچیده به درستی کار می کنند، برای تکثیر و تقسیم شدن، بسیار برنامه ریزی شده و هدفمند عمل می کنند، در حالیکه در سرطان سلول ها قدرت تنظیم و متعادل سازی و حرکت و توقف منطقی تکثیر و تقسیم را از دست می دهند و به طور بی رویه شروع به ازدیاد افسار گسیخته می کنند.

در طب جدید عامل دقیق این پدیده بسیار خطرناک هنوز به طور کامل شناخته نشده است، البته عواملی مثل ژنتیک، ویروس ها، مواد شیمیایی، مواد رادیو اکتیو و برخی داروها را دخیل دانسته اند و بدتر از آن اینکه درمان قطعی که شفای کامل باشد بسیار بسیار نادر قلمداد می گردد، حال آنکه رعایت دستورات دین مبین اسلام در نوع و ترکیب غذاها و آشامیدنی ها و نحوه مصرف آنها می تواند جلوی بروز این بیماری را تا حد زیادی سد نماید. گرچه سرطان با افزایش سن که ساختارهای سولی پیر و عملکردشان ضعیف می گردد زیاد تر می شود، ولی این بیماری مهلک می تواند در هر سنی بروز نماید حتی در دوره نوزادی !!؟ حدود 12% علت مرگ ها سرطان است. در واقع نحوه تکثیر رشد سلولی و سرعت آن در سلول ها به وسیله ژن های موجود در DNA تعیین می گردد و ژن ها عبارتند از توالی اسیدهای هسته ای و حفظ، تداوم و ترمیم این توالی DNA در سلول ها شدیدا وابسته به انرژی است و اگر سلول ها تعادل انرژی خوبی نداشته باشند، توالی های غلط بوجود می آید و توالی غلط DNA دستور غلط صادر می کند. به طور مثال دستور غلط می تواند موجب تحریک رشد سلول ها به طور بی رویه گردد و یا باعث از کار افتادن ترمز های سلولی شود و در اینجا است که نطفه سرطان بسته شده است و تومور سرطانی بسرعت شروع به رشد می کند. پس اغلب ریشه اصلی سرطان تغذیه غلط خواهد بود.

نکته دیگر اینکه به هر حال در طول روز هزاران سلول در تمام بدن سرطانی می شوند ولی سلول های ایمنی سریعا سلول های سرطانی را پیدا کرده و نابودشان می کنند. حال اگر در اثر تعادل منفی انرژی ای که در اثر تغذیه نامناسب سلولی ایجاد شده است سلول ها انرژی کافی برای حفظ توالی صحیح اسید های نوکلئیک یا هسته ای را از دست بدهند و سرطانی شوند و سلول های سیستم ایمنی هم قدرت تشخیص و شناسایی و هم نابود کردن سلول های سرطانی را نداشته باشند، در نتیجه این فرایند منجر به بروز سرطان و تومور بدخیم می گردد.

تا وقتی که سرطان بوجود نیامده است می شود با اصلاح تغذیه جلوی بروز آن را گرفت ولی وقتی بیماری ایجاد شد تقریبا تمام اقدامات در جهت نابودی کامل سلول های سرطانی، بی فایده خواهد بود.

پس بیایید قبل از بروز سرطان ها با رعایت کامل دستورات خوردنی ها و آشامیدنی های اسلام عزیز شامل نوع غذاها، ترکیب غذاها و نحوه مصرف غذاها و نوشیدنی ها که خلاصه آنها در قسمت مثلث سلامت وب سایت آمده است جلوی ایجاد سرطان را بگیریم قبل از اینکه کار از کار گذشته باشد.


دکتر حسن اکبری

متخصص و دانشیار آسیب شناسی سلولی

و  محقق و مدرس طب اسلامی - ایرانی

 

  


انتشار یافته    1 غیر قابل انتشار    0
   
  نام زمان 12:34 1391/6/25
 
سلام. از هفته گذشته در سایت ثبت نام کرده ام. وقتی نام کاربری و گذرواژه را وارد میکنم مینویسد فعالیت شما تایید نشده است . لطفا تایید بفرمایید . مریض بد حال داریم. باتشکر

 
 
نام
ایمیل  جهت دریافت پاسخ الزامی است
نظر *
               
 
 
 


 
وب سایت فارسی دکتر حسن اکبری وب سایت فارسی دکتر حسن اکبری